49th Easter Brampton Canadettes
Easter World's Largest & Longest Running Female Hockey Tournament

Page_original-original-original-canadettes-logo-dans-vector-scaled

Scores & Results

Bantam AA
Bantam HL
Bantam A
Bantam BB
Bantam B
Bantam DS
 

For up to the minute results, be sure to refresh the browser window.


Bantam - AA

Teams Game 1 Game 2 Game 3 Totals
GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS RNK TB RULE
Ancaster Avalanche 5055 AA 2 1 0 2 1 1 4 1 1 2 2 0 4 4 6 3 4
Barrie Sharks 113 AA 0 1 4 0 3 1 6 2 2 1 4 2 5 3 14 4 3 Head to head
Brampton Canadettes 218 MAA 1 0 2 2 3 1 4 2 1 2 12 0 5 3 18 4 2 Head to head
Brampton Canadettes 227 AA 0 2 2 0 1 3 6 0 2 3 2 0 3 8 10 0 6
Durham West Lightning 332 AA 2 0 6 2 1 1 10 1 2 1 6 2 5 2 22 5 1
Scarborough Sharks 837 AA 1 2 4 0 1 3 4 0 3 2 6 2 5 7 14 2 5
 
Elimination Brampton Canadettes 218 MAA ( 1 ) vs Barrie Sharks 113 AA ( 0 )
Final Durham West Lightning 332 AA ( 3 ) vs Brampton Canadettes 218 MAA ( 0 )

Bantam - HL

Teams Game 1 Game 2 Game 3 Totals
GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS RNK TB RULE
Pool A
Clarence Rockland 7725 HL 8 0 0 2 5 2 4 2 7 0 2 2 20 2 6 6
Caledon Coyotes 4686 HL 1 4 0 0 6 1 14 2 0 7 2 0 7 12 16 2
North Bay Ice Boltz 6230 HL 4 1 2 2 2 5 4 0 9 1 2 2 15 7 8 4
West Northumberland Wild 4130 HL 0 8 0 0 1 6 24 0 1 9 0 0 2 23 24 0
Pool B
Camillus Cougars U16 HL now U16 Midget 5 0 2 2 1 0 6 2 4 1 4 2 10 1 12 6
Hamilton Hawks 515 HL 0 1 0 0 5 0 0 2 1 4 2 0 6 5 2 2
Port Colborne Wave 6443 HL 0 5 6 0 0 5 8 0 2 0 0 2 2 10 14 2
Smiths Falls Cubs 6635 HL 1 0 0 2 0 1 2 0 0 2 0 0 1 3 2 2
 
Semi Final Clarence Rockland 7725 HL ( 4 ) vs Hamilton Hawks 515 HL ( 0 )
Semi Final Camillus Cougars U16 HL now U16 Midget ( 4 ) vs North Bay Ice Boltz 6230 HL ( 0 )
Final Clarence Rockland 7725 HL ( 3 ) vs Camillus Cougars U16 HL now U16 Midget ( 0 )

Bantam - A

Teams Game 1 Game 2 Game 3 Totals
GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS RNK TB RULE
Pool A
Brampton Canadettes 225 A 0 0 0 1 2 2 6 1 3 1 6 2 5 3 12 4 2
Clearview Ice Cats 5295 MBB 0 0 0 1 0 6 8 0 0 2 16 0 0 8 24 1 6 Rule 13 b.
Etobicoke Dolphins 436 A 0 4 2 0 1 1 6 1 2 0 6 2 3 5 14 3 4 Head to Head
North York Storm 3009 A 1 2 0 0 1 1 6 1 1 3 6 0 3 6 12 1 5 Rule 13 b.
Stoney Creek Sabres 3479 A 2 1 0 2 6 0 2 2 2 0 4 2 10 1 6 6 1
Sudbury Lady Wolves 1086 A 4 0 2 2 2 2 2 1 0 2 4 0 6 4 8 3 3 Head to Head
Pool B
Clarington Flames 3909 A 1 0 6 2 2 0 2 2 2 2 4 1 5 2 12 5 1
Guelph Jr Gryphons 2457 A 0 1 12 0 0 1 0 0 0 2 2 0 0 4 14 0 4
Kitchener Lady Rangers 2718 A 1 2 4 0 1 0 0 2 2 2 4 1 4 4 8 3 3
St Catharines 6722 A 2 1 4 2 0 2 4 0 2 0 0 2 4 3 8 4 2
Pool C
Burlington Barracudas 1657 A 1 0 0 2 3 2 10 2 4 0 0 2 8 2 10 6 1
Flamborough Falcons 2355 A 1 1 6 1 3 1 0 2 0 4 0 0 4 6 6 3 3 Rule 13 b.
Oshawa Lady Generals 3201 A 0 1 0 0 1 3 0 0 0 1 0 0 1 5 0 0 4
Rideau St Lawrence 1851 A 1 1 6 1 2 3 10 0 1 0 0 2 4 4 16 3 2 Rule 13 b.
 
Quarter Final Stoney Creek Sabres 3479 A ( 0 ) vs St Catharines 6722 A ( 1 )
Quarter Final Clarington Flames 3909 A ( 0 ) vs Brampton Canadettes 225 A ( 1 )
Quarter Final Burlington Barracudas 1657 A ( 3 ) vs Sudbury Lady Wolves 1086 A ( 2 )
Quarter Final Rideau St Lawrence 1851 A ( 0 ) vs Kitchener Lady Rangers 2718 A ( 1 )
Semi Final Brampton Canadettes 225 A ( 2 ) vs St Catharines 6722 A ( 1 )
Semi Final Kitchener Lady Rangers 2718 A ( 1 ) vs Burlington Barracudas 1657 A ( 2 )
Final Brampton Canadettes 225 A ( 3 ) vs Burlington Barracudas 1657 A ( 2 )

Bantam - BB

Teams Game 1 Game 2 Game 3 Totals
GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS RNK TB RULE
Pool A
Cambridge Roadrunners 2209 BB 6 1 10 2 2 0 0 2 4 0 12 2 12 1 22 6 2 Rule 13 b.
Aurora Panthers 33 BB 5 0 0 2 3 0 2 2 1 0 4 2 9 0 6 6 1 Rule 13 b.
Brampton Canadettes 243 BB 1 6 2 0 0 3 4 0 0 4 6 0 1 13 12 0 5 Rule 13 b.
Mississauga Chiefs 704 BB 0 5 4 0 0 4 8 0 0 4 16 0 0 13 28 0 6 Rule 13 b.
North Simcoe Capitals 1553 BB 1 2 4 0 0 2 0 0 0 1 2 0 1 5 6 0 4 Rule 13 b.
Scarborough Sharks Donaldson 857 MBB 2 1 6 2 4 0 0 2 4 0 4 2 10 1 10 6 3 Rule 13 b.
Pool B
London Devilettes 638 BB 2 0 2 2 0 0 2 1 1 1 8 1 3 1 12 4
Guelph Jr. Gryphons 2478 BAN BB 1 2 8 0 0 1 2 0 2 2 10 1 3 5 20 1 5
Mississauga Chiefs 727 BB 0 2 2 0 1 0 2 2 1 3 8 0 2 5 12 2 4 Head to Head
NY Storm 3026 BB 1 2 6 0 0 4 0 0 3 1 8 2 4 7 14 2 3 Head to Head
Oakville Hornets 1266 BB 2 1 10 2 0 0 2 1 2 2 6 1 4 3 18 4 2
Oshawa Lady Generals 3297 BB 2 1 8 2 4 0 6 2 1 1 8 1 7 2 22 5 1
 
Elimination Cambridge Roadrunners 2209 BB ( 1 ) vs Scarborough Sharks Donaldson 857 MBB ( 0 )
Elimination London Devilettes 638 BB ( 1 ) vs Oakville Hornets 1266 BB ( 3 )
Semi Final Aurora Panthers 33 BB ( 3 ) vs Oakville Hornets 1266 BB ( 1 )
Semi Final Oshawa Lady Generals 3297 BB ( 2 ) vs Cambridge Roadrunners 2209 BB ( 3 )
Final Aurora Panthers 33 BB ( 2 ) vs Cambridge Roadrunners 2209 BB ( 1 )

Bantam - B

Teams Game 1 Game 2 Game 3 Totals
GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS RNK TB RULE
Pool A
Ayr Rockets 1831 B 1 1 2 1 2 4 4 0 2 1 6 2 5 6 12 3 4
CNY Bobcats B 1 1 4 1 7 1 8 2 3 0 4 2 11 2 16 5 2
Cold Creek Comets 7062 C 0 1 0 0 1 7 10 0 0 6 2 0 1 14 12 0 5 Rule 13 b.
North York Storm 3026 Ban BB 0 5 0 0 0 2 2 0 0 3 2 0 0 10 4 0 6 Rule 13 b.
Scarborough Sharks 831 B 1 0 2 2 2 0 4 2 1 2 4 0 4 2 10 4 3
Smiths Falls Cubs 6627 B 5 0 0 2 4 2 2 2 6 0 0 2 15 2 2 6 1
Pool B
Stoney Creek Sabres 3483 B 1 1 0 1 2 1 0 2 3 0 8 2 6 2 8 5 2
Cambridge Roadrunners 2209 BB 1 1 2 1 4 0 8 2 0 3 2 0 5 4 12 3 3
Etobicoke Dolphins 459 Ban BB 0 4 0 0 1 2 2 0 2 2 2 1 3 8 4 1 5 Rule 13 b.
Owen Sound Ice Hawks 8784 C 0 4 6 0 0 4 14 0 2 2 8 1 2 10 28 1 6 Rule 13 b.
Saugeen Shores 8812 B 4 0 4 2 3 1 6 2 3 0 4 2 10 1 14 6 1
Sudbury Lady Wolves 1093 MID BB 4 0 2 2 1 3 2 0 0 3 10 0 5 6 14 2 4
Pool C
Caledon Coyotes 4661 B 0 7 4 0 6 1 4 2 0 3 4 0 6 11 12 2 3
Cold Creek Comets 7063 MID B 6 1 2 2 2 5 6 0 3 0 8 2 11 6 16 4 2
Gloucester Cumberland Stars 2443 B 7 0 6 2 5 2 2 2 9 0 8 2 21 2 16 6 1
Mississauga Chiefs 781 B 1 6 2 0 1 6 8 0 0 9 2 0 2 21 12 0 4
 
Quarter Final Smiths Falls Cubs 6627 B ( 0 ) vs Stoney Creek Sabres 3483 B ( 1 )
Quarter Final Saugeen Shores 8812 B ( 3 ) vs Scarborough Sharks 831 B ( 0 )
Quarter Final Gloucester Cumberland Stars 2443 B ( 0 ) vs CNY Bobcats B ( 1 )
Quarter Final Cold Creek Comets 7063 MID B ( 2 ) vs Cambridge Roadrunners 2209 BB ( 0 )
Semi Final Stoney Creek Sabres 3483 B ( 3 ) vs Cold Creek Comets 7063 MID B ( 2 )
Semi Final Saugeen Shores 8812 B ( 1 ) vs CNY Bobcats B ( 2 )
Final Stoney Creek Sabres 3483 B ( 0 ) vs CNY Bobcats B ( 3 )

Bantam - DS

Teams Game 1 Game 2 Game 3 Totals
GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS RNK TB RULE
Pool A
Aurora Panthers 72 DS 3 2 0 2 4 2 4 2 1 5 2 0 8 9 6 4 2
Waterloo Ravens 1149 MDS 3 1 2 2 5 0 2 2 5 1 2 2 13 2 6 6 1
Flamborough Falcons 2398 DS 2 3 0 0 1 1 4 1 2 0 0 2 5 4 4 3 3 Rule 13 b.
North Halton 2588 DS 1 3 2 0 1 1 2 1 2 1 6 2 4 5 10 3 4 Rule 13 b.
Sudbury Lady Wolves LAXTON DS 1 2 4 0 2 4 0 0 1 2 16 0 4 8 20 0 6
Toronto Leaside Wildcats 3775 DS 2 1 0 2 0 5 0 0 0 2 8 0 2 8 8 2 5
Pool B
Barrie Sharks 195 DS 0 0 12 1 0 0 4 1 1 3 16 0 1 3 32 2 3
Kingston Ice Wolves 2694 DS 0 1 2 0 2 0 2 2 3 1 12 2 5 2 16 4 2
Kitchener Lady Rangers 2735 DS 0 0 6 1 0 2 10 0 0 3 2 0 0 5 18 1 4
Sudbury Lady Wolves Rondina 1056 DS 1 0 2 2 0 0 10 1 3 0 0 2 4 0 12 5 1
Pool C
Burlington Barracudas 1618 BAN DS 0 0 2 1 1 2 10 0 2 4 14 0 3 6 26 1 4
Nepean Wildcats 2850 BAN C 0 3 8 0 1 2 0 0 4 2 6 2 5 7 14 2 3
Oakville Hornet Bantam 1392 BDS 3 0 0 2 2 1 6 2 0 2 0 0 5 3 6 4 2
Whitby Wolves 4895 DS 0 0 0 1 2 1 8 2 2 0 2 2 4 1 10 5 1
Pool D
Clarington Flames 3983 DS 2 0 0 2 5 2 0 2 0 3 10 0 7 5 10 4 2
Guelph Gryphons 2471 DS 1 1 4 1 4 2 2 2 3 0 4 2 8 3 10 5 1
Mississauga Chiefs 796 DS 0 2 2 0 2 4 4 0 4 1 0 2 6 7 6 2 3
Ottawa 2020 DS 1 1 0 1 2 5 0 0 1 4 2 0 4 10 2 1 4
 
Elimination Aurora Panthers 72 DS ( 1 ) vs Flamborough Falcons 2398 DS ( 0 )
Quarter Final Waterloo Ravens 1149 MDS ( 2 ) vs Clarington Flames 3983 DS ( 0 )
Quarter Final Sudbury Lady Wolves Rondina 1056 DS ( 2 ) vs Oakville Hornet Bantam 1392 BDS ( 1 )
Quarter Final Whitby Wolves 4895 DS ( 6 ) vs Kingston Ice Wolves 2694 DS ( 2 )
Quarter Final Guelph Gryphons 2471 DS ( 3 ) vs Aurora Panthers 72 DS ( 2 )
Semi Final Waterloo Ravens 1149 MDS ( 2 ) vs Sudbury Lady Wolves Rondina 1056 DS ( 1 )
Semi Final Whitby Wolves 4895 DS ( 5 ) vs Guelph Gryphons 2471 DS ( 0 )
Final Waterloo Ravens 1149 MDS ( 4 ) vs Whitby Wolves 4895 DS ( 1 )
 

Icon_sitemapSite Map

 
©2017 Sportacular Events All rights reserved.
Website designed and developed by Philosophy Factory.