2010 Brampton Canadettes
43rd Annual Brampton Easter Largest & Longest Running Female Tournament in World

Page_original-brampton-canadettes-logo-only

Scores & Results

Bantam AA
Bantam A
Bantam BB
Bantam B
Bantam C
Bantam HL
 

For up to the minute results, be sure to refresh the browser window.


Bantam - AA

Teams Game 1 Game 2 Game 3 Totals
GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS RNK TB RULE
Pool A
Burlington Barracudas 2 0 0 2 2 1 0 2 4 0 0 2 8 1 0 6
Bluewater 0 2 0 0 1 2 0 0 2 0 0 2 3 4 0 2
Etobicoke Dolphins 0 2 0 0 2 1 0 2 0 4 0 0 2 7 0 2
Kanata Rangers 2 0 0 2 1 2 0 0 0 2 0 0 3 4 0 2
Pool B
Aurora Panthers 0 2 0 0 2 2 0 1 0 0 0 1 2 4 0 2
London Devilettes 2 0 0 2 3 0 0 2 1 1 0 1 6 1 0 5
Oakville Hornets 2 2 0 1 2 2 0 1 1 1 0 1 5 5 0 3
Toronto Leaside Wildcats Fahlenbock 2 2 0 1 0 3 0 0 0 0 0 1 2 5 0 2
Pool C
Brampton Canadettes 1 1 0 1 1 1 0 1 3 1 0 2 5 3 0 4
Kitchener Lady Rangers 1 1 0 1 1 4 0 0 2 2 0 1 4 7 0 2
Saugeen-Maitland Lightning 1 2 0 0 1 1 0 1 2 2 0 1 4 5 0 2
Toronto Leaside Wildcats Picton 2 1 0 2 4 1 0 2 1 3 0 0 7 5 0 4
Pool D
Cornwall Typhoons 2 5 0 0 0 3 0 0 1 2 0 0 3 10 0 0
Waterloo Ravens 5 2 0 2 2 1 0 2 0 0 0 1 7 3 0 5
Willowdale Redwings 3 0 0 2 3 0 0 2 0 0 0 1 6 0 0 5
Windsor Wildcats 0 3 0 0 1 2 0 0 2 1 0 2 3 6 0 2
 
Quarter Final Burlington Barracudas ( 1 ) vs Waterloo Ravens ( 0 )
Quarter Final London Devilettes ( 4 ) vs Toronto Leaside Wildcats Fahlenbock ( 3 )
Quarter Final Brampton Canadettes ( 1 ) vs Oakville Hornets ( 4 )
Quarter Final Willowdale Redwings ( 2 ) vs Kanata Rangers ( 1 )
Semi Final Burlington Barracudas ( 7 ) vs Oakville Hornets ( 0 )
Semi Final London Devilettes ( 4 ) vs Willowdale Redwings ( 0 )
Final Burlington Barracudas ( 2 ) vs London Devilettes ( 1 )

Bantam - A

Teams Game 1 Game 2 Game 3 Totals
GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS RNK TB RULE
Pool A
Etobicoke Dolphins Thompson 3 1 0 2 4 0 0 2 2 2 0 1 9 3 0 5
Burlington Barracudas 1 3 0 0 2 2 0 1 3 1 0 2 6 6 0 3
Markham-Stouffville Stars 1 1 0 1 2 2 0 1 2 2 0 1 5 5 0 3
Oshawa Lady Generals 1 1 0 1 0 4 0 0 1 3 0 0 2 8 0 1
Pool B
Brampton Canadettes 3 3 0 1 0 2 0 0 2 1 0 2 5 6 0 3
Gloucester-Cumberland Stars 3 3 0 1 2 0 0 2 2 1 0 2 7 4 0 5
North Halton Twisters 2 0 0 2 2 0 0 2 1 2 0 0 5 2 0 4
Willowdale Redwings 0 2 0 0 0 2 0 0 1 2 0 0 1 6 0 0
Pool C
Aurora Panthers 4 1 0 2 0 0 0 1 1 1 0 1 5 2 0 4
Orangeville Tigers 1 4 0 0 1 1 0 1 3 0 0 2 5 5 0 3
Scarborough Sharks 1 5 0 0 1 2 0 0 0 3 0 0 2 10 0 0
Sudbury Lady Wolves 5 1 0 2 0 0 0 1 1 2 0 0 6 3 0 3
Toronto Leaside Wildcats 3 1 0 2 1 1 0 1 2 1 0 2 6 3 0 5
Vaughan Flames 1 3 0 0 2 1 0 2 1 1 0 1 4 5 0 3
 
Quarter Final Etobicoke Dolphins Thompson ( 1 ) vs Sudbury Lady Wolves ( 0 )
Quarter Final Gloucester-Cumberland Stars ( 4 ) vs Orangeville Tigers ( 0 )
Quarter Final Toronto Leaside Wildcats ( 1 ) vs North Halton Twisters ( 2 )
Quarter Final Markham-Stouffville Stars ( 3 ) vs Aurora Panthers ( 0 )
Semi Final Etobicoke Dolphins Thompson ( 3 ) vs North Halton Twisters ( 1 )
Semi Final Gloucester-Cumberland Stars ( 3 ) vs Markham-Stouffville Stars ( 2 )
Final Etobicoke Dolphins Thompson ( 3 ) vs Gloucester-Cumberland Stars ( 1 )

Bantam - BB

Teams Game 1 Game 2 Game 3 Totals
GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS RNK TB RULE
Pool A
Toronto-Leaside Wildcats 0 2 0 0 2 1 0 2 1 0 0 2 3 3 0 4
Guelph Thunder 2 0 0 2 1 0 0 2 5 0 0 2 8 0 0 6
Burlington Barracudas 3 1 0 2 1 2 0 0 2 1 0 2 6 4 0 4
North Halton Twisters 2 0 0 2 3 0 0 2 0 1 0 0 5 1 0 4
North York Storm 1 3 0 0 0 3 0 0 0 5 0 0 1 11 0 0
Vaughan Flames 0 2 0 0 0 1 0 0 1 2 0 0 1 5 0 0
Pool B
Georgina Golden Hawks 3 1 0 2 1 1 0 1 2 2 0 1 6 4 0 4
Brampton Canadettes 1 3 0 0 3 3 0 1 1 1 0 1 5 7 0 2
Durham West Lightning 3 1 0 2 1 1 0 1 2 0 0 2 6 2 0 5
Scarborough Sharks 1 3 0 0 3 0 0 2 1 1 0 1 5 4 0 3
St Thomas Panthers 1 1 0 1 0 3 0 0 0 2 0 0 1 6 0 1
Whitby Wolves 1 1 0 1 3 3 0 1 2 2 0 1 6 6 0 3
 
Elimination Toronto-Leaside Wildcats ( 2 ) vs North Halton Twisters ( 0 )
Elimination Georgina Golden Hawks ( 4 ) vs Scarborough Sharks ( 0 )
Semi Final Guelph Thunder ( 2 ) vs Georgina Golden Hawks ( 1 )
Semi Final Durham West Lightning ( 1 ) vs Toronto-Leaside Wildcats ( 0 )
Final Guelph Thunder ( 1 ) vs Durham West Lightning ( 0 )

Bantam - B

Teams Game 1 Game 2 Game 3 Totals
GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS RNK TB RULE
Pool A
Brantford Ice Cats 3 0 0 2 1 2 0 0 1 2 0 0 5 4 0 2
Clearview Ice Cats 0 3 0 0 0 7 0 0 0 2 0 0 0 12 0 0
Durham West Lightning 1 1 0 1 2 1 0 2 2 0 0 2 5 2 0 5
Ottawa 1 1 0 1 7 0 0 2 2 1 0 2 10 2 0 5
Pool B
Cold Creek Comets 4 1 0 2 3 3 0 1 3 0 0 2 10 4 0 5
Kitchener Lady Rangers 1 4 0 0 3 0 0 2 2 0 0 2 6 4 0 4
Mississauga Chiefs 4 1 0 2 3 3 0 1 0 2 0 0 7 6 0 3
Scarborough Sharks 1 4 0 0 0 3 0 0 0 3 0 0 1 10 0 0
Pool C
Markham-Stouffville Stars 0 4 0 0 6 0 0 2 3 1 0 2 9 5 0 4
Kemptville Storm 4 0 0 2 2 0 0 2 5 0 0 2 11 0 0 6
Etobicoke 0 3 0 0 0 5 0 0 0 5 0 0 0 13 0 0
Goderich Bantam Sailorettes 3 0 0 2 0 6 0 0 3 2 0 2 6 8 0 4
Oshawa Lady Generals 2 4 0 0 0 2 0 0 2 3 0 0 4 9 0 0
Waterloo Ravens 4 2 0 2 5 0 0 2 1 3 0 0 10 5 0 4
Pool D
West Northumberland Wild 1 2 0 0 5 2 0 2 1 0 0 2 7 4 0 4
Georgina Golden Hawks 0 3 0 0 2 5 0 0 1 0 0 2 3 8 0 2
Guelph Thunder 3 1 0 2 1 1 0 1 0 1 0 0 4 3 0 3
Orangeville Tigers 1 3 0 0 1 4 0 0 0 1 0 0 2 8 0 0
Petrolia Oilers 2 1 0 2 1 1 0 1 1 7 0 0 4 9 0 3
Smiths Falls Cubs 3 0 0 2 4 1 0 2 7 1 0 2 14 2 0 6
 
Elimination Markham-Stouffville Stars ( 1 ) vs Guelph Thunder ( 2 )
Elimination West Northumberland Wild ( 0 ) vs Waterloo Ravens ( 5 )
Quarter Final Ottawa ( 1 ) vs Waterloo Ravens ( 0 )
Quarter Final Cold Creek Comets ( 0 ) vs Guelph Thunder ( 1 )
Quarter Final Kemptville Storm ( 2 ) vs Kitchener Lady Rangers ( 0 )
Quarter Final Smiths Falls Cubs ( 5 ) vs Durham West Lightning ( 0 )
Semi Final Ottawa ( 0 ) vs Kemptville Storm ( 1 )
Semi Final Guelph Thunder ( 0 ) vs Smiths Falls Cubs ( 1 )
Final Kemptville Storm ( 0 ) vs Smiths Falls Cubs ( 2 )

Bantam - C

Teams Game 1 Game 2 Game 3 Totals
GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS RNK TB RULE
Pool A
Port Hope Polar Bears 1 0 0 2 0 1 0 0 3 0 0 2 4 1 0 4
Grand River Mustangs 1 1 0 1 1 0 0 2 4 1 0 2 6 2 0 5
Mississauga Chiefs 1 1 0 1 3 4 0 0 0 3 0 0 4 8 0 1
Scarborough Sharks Silliker 0 1 0 0 4 3 0 2 1 4 0 0 5 8 0 2
Pool B
Toronto Leaside Wildcats 5 0 0 2 2 1 0 2 1 3 0 0 8 4 0 4
Durham West Lightning 1 1 0 1 3 0 0 2 1 2 0 0 5 3 0 3
Kemptville Storm 1 1 0 1 2 0 0 2 3 1 0 2 6 2 0 5
Markham-Stouffville Stars 1 1 0 1 0 2 0 0 5 0 0 2 6 3 0 3
Meaford Mustangs 1 1 0 1 1 2 0 0 2 1 0 2 4 4 0 3
North York Storm 0 5 0 0 0 3 0 0 0 5 0 0 0 13 0 0
 
Elimination Toronto Leaside Wildcats ( 1 ) vs Markham-Stouffville Stars ( 0 )
Semi Final Grand River Mustangs ( 0 ) vs Toronto Leaside Wildcats ( 2 )
Semi Final Kemptville Storm ( 0 ) vs Port Hope Polar Bears ( 1 )
Final Port Hope Polar Bears ( 0 ) vs Toronto Leaside Wildcats ( 1 )

Bantam - HL

Teams Game 1 Game 2 Game 3 Totals
GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS GF GA PIM PTS RNK TB RULE
Pool A
Sudbury Groulx 6 0 0 2 5 0 0 2 2 0 0 2 13 0 0 6
Almaguin Gazelles 4 1 0 2 6 0 0 2 0 2 0 0 10 3 0 4
Brampton Brightman 1 4 0 0 0 5 0 0 5 0 0 2 6 9 0 2
Orangeville Tigers Thomas 0 6 0 0 0 6 0 0 0 5 0 0 0 17 0 0
Pool B
Brampton Phillips 2 1 0 2 0 1 0 0 0 5 0 0 2 7 0 2
Orangeville Davey 1 2 0 0 1 3 0 0 1 3 0 0 3 8 0 0
Technica Tiger Cats Veilleux 1 3 0 0 1 0 0 2 3 1 0 2 5 4 0 4
West Nipissing St. Amour 3 1 0 2 3 1 0 2 5 0 0 2 11 2 0 6
Pool C
Brampton Conroy 2 1 0 2 1 0 0 2 1 1 0 1 4 2 0 5
Brockville Angels 1 2 0 0 0 2 0 0 0 2 0 0 1 6 0 0
Sudbury MacKinnon 7 0 0 2 2 0 0 2 1 1 0 1 10 1 0 5
Tigers Hall 0 7 0 0 0 1 0 0 2 0 0 2 2 8 0 2
Pool D
Brampton Owens 3 2 0 2 2 6 0 0 2 6 0 0 7 14 0 2
Cambridge Roadrunners Nichol 2 3 0 0 3 6 0 0 0 0 0 1 5 9 0 1
Smiths Falls Tones 1 1 0 1 6 2 0 2 0 0 0 1 7 3 0 4
Sudbury Teale 1 1 0 1 6 3 0 2 6 2 0 2 13 6 0 5
 
Quarter Final Sudbury Groulx ( 4 ) vs Smiths Falls Tones ( 0 )
Quarter Final West Nipissing St. Amour ( 3 ) vs Brampton Brightman ( 0 )
Quarter Final Sudbury MacKinnon ( 4 ) vs Technica Tiger Cats Veilleux ( 1 )
Quarter Final Sudbury Teale ( 2 ) vs Almaguin Gazelles ( 3 )
Semi Final Sudbury Groulx ( 1 ) vs Sudbury MacKinnon ( 0 )
Semi Final West Nipissing St. Amour ( 2 ) vs Almaguin Gazelles ( 3 )
Final Sudbury Groulx ( 2 ) vs Almaguin Gazelles ( 1 )
 

Icon_sitemapSite Map

 
©2017 Sportacular Events All rights reserved.
Website designed and developed by Philosophy Factory.